Väljakutsete olemasolu elus ei tähenda, et teed valet asja või oled vales kohas

Väljakutse on meid vormiv jõud, mis aitab meil ellu viia meie tõelisi eesmärke, isegi siis, kui tundub, et takistused viivad meid meie peateelt kõrvalteedele ekslema.

Kannatused, takistused, ebakõlad on midagi, mida iga inimene soovib oma elus vältida. Tark aga oleks seda mitte teha, samas ei peaks inimene väljakutset, maksku mis maksab, ka otsima.

Kitsas tee tähistab teed, mis on spetsiaalselt sulle mõeldud, lai on tee paljudele aga mitte sulle. Laial teel on vähe takistusi – tee on selleks lihtsalt liiga lai. Lai tee ei vormi sind. Kitsas tee on vormiv tee, ainult nii avaneb talendi mõõde meis. Takistused ei tähenda, et teed valet asja või oled vales kohas – see on vormiv jõud.

Kui koged elus väljakutseid, siis tea, et need on ainult sisemised – sisemine suutlikkus või sisemine suutmatus. Kõik väline on ainult vorm sisu ümber. Otsuste tegemine on lihtne – sa otsustad, kas suudad või siis otsustad mitte suuta. Rohkem küsimusi õigupoolest inimese sees ei ole. See millise tulemuseni otsus viib, ei ole sinu praeguse hetke meelevalla haardeulatuses. Jäta see mõte enese sees rahule. Maailm on oma sügavamas olemuses väga lihtne väljendudes kahes – "jah" ja "ei" – sõnas. Rohkemat ei ole. Sa kas võtad ette või ei võta, sa kas lased tunda või ei lase, sa kas oled avatud või mitte, sa kas otsustad või ei otsusta. Kusjuures nii "ei" kui "jah" ei ole kumbki kurjast, kurjast on eikellegimaa nende kahe sõna vahel. See eikellegimaa on kiusatuste maa. Kiusatused elavad inimese astraalkehas, nad on kui maitseproovid, kiirtoit, mis jätab inimese alatiseks nälga ja rahulolematusesse. See on pindmiste maitsete maailm. Rahulolematu on inimene, kes ei ole fokusseerinud oma energiat ehk tal on jäänud ütlemata kusagile "jah" ja millelegi "ei".

Eelmine
Psüühiline ebaküpsus kui kasvatuslik möödalaskmine (2) – tahte väljakutse
Järgmine
Eitades esivanemaid, eitad iseennast

Lisa kommentaar

Email again: