Probleem kui sinu kutsumuse allikas

Inimese elus eksisteeriv läbiv probleem on ühtlasi ka tema kutsumuse üheks võimalikuks allikaks.

Probleem on meie süvenemise eeldus. Me võime vaadelda valutavat õlga kui probleemi, samas on just see valu meie vaimset arengut edasi tõukav jõud viies süvenemiseni ja hiljem ka meisterlikkuseni. Probleemid on tarkuse omandamise õppetunnid.

Inimesed, kes mõtlevad oma kutsumusest, missioonist siin elus, peavad kõigepealt süvenema nendesse sõlmedesse oma elus, mis parajasti esil on. On tõenäoline, et just selle kaudu avaneb järk-järgult, koos inimese enese küpsemisega, välja tema kutsumus ja missioon, kui mitte täielikult, siis vähemalt osaliselt. Töö inimestega kinnitab seda.

Tavaliselt ei seosta inimesed oma probleemseid sõlmpunkte kui süvenemise allikat, midagi, millest kasvab välja tarkus, kogemus, kutsumus, vaid kui midagi, millest tuleb kiiresti vabaneda. See ongi maiselt mõtleva inimese üks suurimaid vigu – ihatakse kiirelt toimivaid lahendusi väljastpoolt. Seda mentaliteeti saab laiendada pea igale eluvaldkonnale – kiirtoit, kiirmood, kiire suhtlus jne. Tulemuseks üldine pealiskaudsus, suutmatus süüvida, püsida paigal, kärsitus, ärevus, meeleolukõikumised jms.

Inimese teekond, mida mööda ta peab kõndima, on tema nina ees. Kas ka kõndida sellel tahetakse, on omaette küsimus. Takistuseks on ego poolt loodud muud illusioonid, mis tunduvad ilusamad, suuremad, rohkem ühiskonnas väärt olevat. Kui inimene on langenud illusioonide kütkesse, hakkab ta elama iseendast mööda. Iseendast mööda elav inimene hakkab looma kannatusi, alguses väiksemaid ning kui nendest aru ei saada, siis suuremaid. Seetõttu saabki öelda, et kõik teenib tegelikult inimest, ka kannatus, sest tema funktsiooniks on meid suunata.

Oma kutsumust ei mõtle inimene ise välja, see antakse talle elu poolt. Mõnikord on vaja olla lihtsalt tähelepanelik, et seda märgata. Kõik sündmused, olukorrad või situatsioonid, mida inimene läbi teeb, on talle vajalikud kogemused, ka siis, kui sellest nähtavat välist resultaati ei teki.

Eelmine
Lähisuhete väljakutse on seotud minevikupärandi mitte olevikuhetkega
Järgmine
Armastatud inimese surm

Lisa kommentaar

Email again: