Õnn ei tee meid tänulikuks, vaid tänulikkus teeb meid õnnelikuks

See tõesti on nii, et ükskõik kui palju hüvesid meid elus ümbritseb, oleme seni, kuni me nende eest tänulikud ei ole, oma südames ikka kerjused.

Keskendudes heale oma elus, hakkame märkama kõiki imelisi kingitusi, millega meid igapäevaselt on õnnistatud. Sa oled elus, sul on toit laual, riided annavad su kehale sooja, sa oled terve, sul on perekond, sul on head sõbrad, sa saad anda panuse ühiskonnale, su aias õitsevad lilled, sa hingad ja tunned päikesekiirt oma põske paitamas, su laste silmist kiirgub õnn ja rahulolu. Igaühe elus on rohkelt seda, mille eest tänulik olla. Mida enam koged tänulikkust oma elus, seda enam sul on, mille eest tänulik olla. Kurta järjepidevalt oma raskuste üle tähendab takistada omaenese linnuna lendu tõusmist, sest tänulikkus alandlikkuses on meie tiibadeks siin ilmaruumis.

Kui oled oma elus näinud inimest, kes materiaalses mõttes omab väga vähe aga tema süda on täis puhast tänulikkust kõige eest, mis tal on, siis selline inimene elab oma elu lihtsamalt ja õnnelikumalt kui too, kellel on kõik olemas aga tänulikkust, armastust ja usaldust ei ole südames ärganud. Läbi tänulikkuse muutub kõik iseenesest mõistetav eriliseks armuks, mille osaliseks saame. Kui me õpime olema tänulikud selle eest, mis on, avaneb meile elus võimalusi ja me kogeme kasvavat küllust. Kõik oleneb sellest, mis me fookusesse seame. Iga kord kui tunned pigem tühjust ja tühisust kui täiust ja kõige sügavat tähendust, on sul vaja ületada eneses see, mis teeb valu ja eraldab sind. Meil tuleb avaneda võtmaks vastu ilu, mille eest tunda tänu. Asi pole kunagi selles, et maailmas poleks piisavalt ilu vaid selles, et inimesed liiga harva seda märkavad.

Kui inimene teadvustab, et ta on olnud elus tänamatu, siis tal tuleb harjutada ennast olema tänulik. Inimene leiab, mida ta otsib ja hakates otsima head, läheb tema tähelepanu iseenesest halvalt ära. Põimi oma käed rinnale kokku ja täna kogu selle armu eest, mille osaliseks oled alati saanud. Tuleta endale meelde, mis sinu elus on olnud imeline ja astu ühendusse saaduga. Sealt avaneb veel sügavam elu mõte ja seotus kõigega.
Elada tuleb rõõmuga ja hirmust hoolimata. Iga kord kui me täname, tunnistame kingitust, mille oleme saanud. Igaühe elu on täis kingitusi, mida märkama õppides ei saa me päev otsa muud teha, kui tänada.

Eelmine
Inimene paneb end kannatama oma hirmude tõttu
Järgmine
Ära taha seda mis teistele kuulub

Lisa kommentaar

Email again: