Mille heaga elu sind üllatada võib?

Väheseid asju saab mõõta ja see, mida mõõdetakse on suures pildis ebaoluline. Selleks, et meie eludes uus sünniks, tuleb meil lasta vabaks mõtted, mis meil eneste kohta on ning lubada tundmatus oma sisemusse toimetama.

Tundmatu ruumi tekitamine eneses on nii kujundlik kui ka sõna otseses mõttes visuaalne. Meie maine mina astub tee pealt eest ning järk-järgult laseme kõrgemal meis esile tulla. Selleks on meil vaja vabastada enda sees vajadus kontrollida elu – selle taga on väga sügav alateadlik hirm, mille tegelik suurus on enamasti märkamata-teadvustamata.

Meis on erinevad sisemised vastupanud – me võime seda tunda suundade ja tegevuste osas, mis ei ole meie jaoks õiged, kuid me võime sisemist vastupanu tunda ka tegevuste ja suundade osas, mis on õiged, kuid nad käivitavad meis hirmu ja ebakindluse. Viimased toovad meile kätte tõe selle kohta, millele me elus toetume – mis on meie tegelikuks vundamendiks.

Inimesel on elus kolm suhet. Esiteks kõrgemaga ehk selle alla liigitub kõrgemate maailmade tunnetamine. Teiseks suhe maise osaga iseendast, oma inimliku poolega ning kolmandaks ümbritsevate inimestega.

Kontrollist loobumine, tundmatu lubamine enesesse on kõrgemate maailmadega suhtlemise osa tugevdamine. See on ka intuitiivse mõtlemise võimendamine eneses.

Meie maine osa, isiksus ja persona, kellel on teatud tugevused, kalduvused, omadused aga ka inimlikud nõrkused – ka temaga tuleb meil jõuda rahumeelsesse läbisaamisesse, ka teda tuleb meil tunda. Seda me saame kõige paremini teha töötades või lävides teiste inimestega – meie maise osa peegeldustega.

Kõik mis on ja juhtub, on ja juhtub meie sees. Me saame vastu võtta pildi enestes, et eripalgelistele ilmingutele vaatamata, on maailm milles elame, sõbralik koht, ja see tunne tugevneb sedavõrd, kuivõrd heaks sõbraks me enestega järk-järgult saame.

E-nõustamiseks skype`i teel broneeri aeg elli@kaksikleek.ee või kristo@kaksikleek.ee.

Eelmine
Naine püüdleb rahu, mees vabaduse poole
Järgmine
Ärevushäire kui läbielamata hingetrauma

Lisa kommentaar

Email again: