Miks sa siin maailmas oled?

Võib öelda, et kõik muud küsimused kahvatuvad selle kõrval. Selle küsimusega on seotud ka omamoodi maagia – küsides eneselt seda, asetab inimene automaatselt ennast argipäevast kõrgemale.

Elule tuleks aeg-ajalt, kõige parem iga päev, vaadata vaadetorni otsast. Sealt vaadates saame tõdeda, et elul siin on algus ja lõpp, aga on ka mõte. Viimane saab olla kas inimlik või transendentne.

On üpris tavaline, et informatsioonirahe all elades kipume kaotama oma mõtte või sihi. Sihi kaotamine tähendab inimliku mõtte domineerimist. Inimliku mõtte ümber on koondunud ja seda põhjustavad paljud teadvustatud ja teadvustamata hirmud. Kui meie eludes on probleemid, siis tegelikult räägime me hirmudest. Mitte midagi muud seal ei olegi. Ka haigustest rääkides me räägime tegelikult hirmudest. Mitte midagi muud seal ei ole.

Kõik inimeste haavad on seotud südamekeskusega. Südamekeskuse all ei pea ma silmas konkreetset südant kui organit - süda on südamekeskuse üks (nähtav) osa. Südamekeskus on intuitsiooni ja "Mina" asukoht. See on see mina, mida inimene tajub kui ta iseendast mõtleb. Ta ei mõtle enesest kui jalast, käest või peast. Kui keegi sind tänaval kõnetab, siis liigub su käsi automaatselt sinna, kus su mina asub. "Kas te räägite minuga?" küsite, samal ajal puudutab teie käsi rinnakut.

Niisiis – kõik inimeste haavad on südamekeskuse haavad, sõltuvalt haava iseloomust, avaldub see inimese füüsises teatud keha piirkonnas, teatud sorti käitumisena või konkreetse elulise probleemina. Ja ongi kõik.

Närvisüsteemi kaudu on inimese füüsis seotud peenmaailmaga. Närvihaigused tähistavad suuri ebakõlasid vaimse ja materiaalse mõtte vahel. Närvihaiguste suur levik on märk sellest, et inimkonna mõte on muutunud liialt materialistlikuks.

Inimese alateadvusel on füüsiliselt ka kindel koht. See asub kõhupiirkonna ülemises osas jäädes keha vertikaalteljel pisut vasakule poole. Alateadvuse, südamekeskuse ja aju ühenduslüliks on vaagusnärv.

Himud mõjutavad inimese füüsist. Vananedes tulevad need kehades esile, muutuvad nö nähtavaks. Küsimusele, miks sa siin maailmas oled, saame vastuse, kui oleme vabanenud tervest reast hirmudest ja sealt kaudu ka paljudest kontseptsioonidest, illusoorsetest nähtustest. Intuitsioon ei tööta kui inimene on hirmude kütkeis. Vaatetorni ei minda, sinna tõuseb meie tajupunkt automaatselt kui me ei karda.

Eelmine
Armastage üksteist
Järgmine
Inimkonna vaimne puberteet saab läbi

Lisa kommentaar

Email again: