Maskide langemise aeg

Uuele, kõrgemale arusaamisele, kogemusele jõudmine toimub alati piirsituatsiooni läbi elades. Meie tegelik vaenlane on jõuetus ja ükskõiksus.


Praegune aeg ei ole mitte maskide kandmise vaid nende langemise aeg. Meie tegelik vaenlane on kollektiivne jõuetus, ükskõiksus, mis avaldub selles, et inimesed on liiga kergesti valmis pigem sõlmima mis tahes tingimustel kompromissi kui kohtama sisemisi, oma egolikke vastuseise, mis on vaja läbi valgustada, millest on vaja läbi minna. Püsivus on usu esilekutsumiseks vajalik katkematu jõupingutus. Kui inimene on tões ja ta ei anna ebatõdedele alla vaimses mõttes, siis just sel ajal ja selles kohas pöördub isiklik elutuul. Kuidas püsida teel, mis ei näi iial lõppevat?

Uuele, kõrgemale arusaamisele, kogemusele jõudmine toimub piirsituatsiooni läbi elades. Inimpsüühika on ääretult keerukas süsteem ja seal samas jumalikult, geniaalselt, meisterlikult lihtne ning läbipaistev. Meil tuleb tunnetada ja selgelt määratleda, mida meilt täpselt tahetakse - see tähendab millest meil tuleb aru saada. Kas meil on valmidus kanda vastutust?

Autoriteedi kuritarvitamine ja manipuleerimine on häired, mis räägivad uinunud südametunnistusest. Psühhopaatide ja sotsiopaatide ühine omadus on süütunde ja empaatia puudumine. Tervenemiseks on vajalikud turvatunne, hoolivus, järjepidevus tões ja tingimusteta armastus. Ühel või teisel moel on need inimesed lastena olnud hooletusse jäetud (füüsiliselt, emotsionaalselt, vaimselt) või väärkoheldud ja seeläbi on neil nõrk õiglustunne ning suur omakasupüüdlikkus.

Diktaatorliku manipuleerija tunneme ära nendes nähtustes, kus kontroll kõige üle peab olema täiuslik, kõikjalejõudev. Tõeline võim aga eksisteerib vaid läbi koostöö. Võimul puudub võim, kui pole kedagi, kes talle selle annaks.


Eelmine
Vajame tõelisust, et elus edasi liikuda
Järgmine
Vägivald meie sees

Lisa kommentaar

Email again: