Sildid:

Lõksud, kuhu inimene ennast kaotab

Digiseadmed ja televisioon

Sel teemal on palju kirjutatud, keskendutud on peamiselt välistele mõjutustele. Suurem kahju aga sünnib seespidiselt – nimelt digiseadmed aeglustavad inimeste psüühilist küpsemist. Psüühiline ebaküpsus toob ühe noore inimese ellu, täiskasvanu elus sealhulgas, hulganisti probleeme alates võimetuses luua ja hoida suhteid, võimetus taluda pinget ja kogeda pingutust, olla järjepidev ning kannatlik oma tegemistes.

Haridus

Haridus keskendub üleilmselt teatud õppeainete hierarhiale pidades üht valdkonda teisest olulisemaks. Haridussüsteem keskendub peale, intellektile jättes inimese tunde ning tahteala puutmata. Tulemuseks on inimesed, kes on lükatud vasakusse ajupoolkerasse, kel on küll palju informatsiooni, kuid madal motivatsioon ei toeta võimet elluviia.

Kasvatus ja päritolupere mõju

Kuna lapsevanematel on järjest raskem tulla toime iseendaga, ei saada ka lastega hakkama. Puudub sisemine vägi luua järeltulevale põlvkonnale sisemist turvatunnet. Sisemine turvatunne tekib siis, kui laps kogeb, et keegi on tema ülene, et vanem on see, kes kannab tema nõrkusi ja puudusi. Ei, see pole vabakasvatus vaid vabaduskasvatus. Esimene kultiveerib kõverpeegleid, viimast järgides aga arenevad vabad inimesed. Kõverpeeglid on alateadlikud, mis aktiveeruvad alles inimese täiskasvanuks saades. Lapsed, kes on kogenud piire, suudavad end täiskasvanueas maksimaalselt realiseerida.

Ebajumalad

Ebajumalate kummardamine viib meid valede eesmärkide manu. Meil kõigil on omad anded ja võime neid ka realiseerida, ükskõik kes me oleme või kust pärineme. Tuleb vaid ära tunda tõde enese kohta.

Usaldamatus

Usaldamatus tekib siis, kui me pole kontaktis oma tõelise olemusega. Elame tegelikult väga hirmunud maailmas kuigi väliselt võiks oletada, et see nõnda ei ole. Alateadlik ebaturvalisus on 21. sajandi üks suurimaid probleeme, sellest kasvab välja kõik muu. Usaldamatuse juurpõhjus on alateadlik pilt inimeses, et see maailm on oma olemuses juhuslik.

Vaimne laiskus

Me teame, et võiks nii aga harjumused ja mugavus paneb meid tegema hoopis naa. Oleme oma laiskusest liialt hõivatud igapäevaste sagimistega, et olulised eesmärgid ja neile pühendumine jääb ikka ja jälle tagaplaanile.


Eelmine
Hukutav emaarmastus ehk millal inimene ennast teostada ei suuda
Järgmine
Lahkumine ei ole juhuslik

Lisa kommentaar

Email again: