Lahkumine ei ole juhuslik

Kui inimene siit maailmast ootamatult õnnetuse tõttu lahkub, ei ole tegemist juhusliku sündmusega.


Kusagilt kõrguselt vaadates võib lahkumist pidada omamoodi lahkunu kingituseks mahajääjatele – see on meeldetuletus, mis müksab meid vaatama-süüvima elu sügavamasse olemusse, see toob meid argisest elust hooga välja esitades küsimuse – millega sa tegeled ning kui oluline on see igavikulisest vaatepunktist ? Millised on sinu püüdlused, miks sa midagi teed, kellele ja mida soovid tõestada? Kuhu kiirustad? Kas see tee on tee, mida sa päriselt astuda tahad? Kas viis kuidas sa oled, on sinu parim kõla mida kõlad?

Inimne saab vältida paljut oma elus, kuid on üks kindel ja püsiv nähtus, millest ei saa üle ega ümber – kunagi on hetk, kui teeme oma viimase hingetõmbe. Oma mõtted, sõnad ja teod tuleks just sellest perspektiivist lähtudes valida. Me tuleme siia maailma tühjade pihkudega ja lahkume nõnda samuti, kõik vahepealne on illusoorne laen.

Kui inimene lahkub ootamatult, tundub see alati ebaõiglasena – maisest perspektiivist vaadatuna. Kui meie teadvus avardub, muutub ka perspektiiv ning hinnang skaalal mis hea, mis halb. Kui inimene lahkub, vabaneb ta maisest Minast, tema teadvus, võiks isegi öelda isiksus ei lakka eksisteerimast. Avaramas seisundis, olles oma maise eksistentsi lõpetanud, nähakse oma elu ja selle õppetunde teistsuguses valguses. Edu ja ebaedu mõisted asetuvad ümber.

Tõsi, ootamatult õnnetuse läbi hukkunud inimesed ei pruugi ise aru saadagi, et nad surnud on, eriti kui neil puudus maises elus usk või arusaam teispoolsusega seonduvast, kui nad olid oma elu elanud täielikult väljapoole. Seetõttu viibivad nad pikka aega õnnetuspaiga vahetus läheduses ning neil enestel võib olla raske leppida tõigaga, et selleks korraks kõik läbi on. Kuid vaimse maailma abiga suunatakse lahkunut läbi tema vaba tahte laskmaks lahti tema viimasest maisest eksistentsist.

Teispoolsuses suundub lahkunu regiooni, mis vastab tema vaimsele arenguastmele taaskohtudes seal oma sugulashingedega.

Eelmine
Lõksud, kuhu inimene ennast kaotab
Järgmine
Kõrgeim tunnetus sünnib alati läbi isikliku kogemuse

Lisa kommentaar

Email again: