Kollektiivse alateadvuse nähtavale tulek – võimalus kiireks arenguks

Oleme varasemalt kirjutanud, et protsess, milles inimkond hetkel on, tähistab kollektiivse alateadvuse nähtavale tulekut, ja see ei pruugi olla meeldiv. See, kuidas inimesed sellega toime tulevad, sõltub nende vaimse arengu tasemest.

Kui midagi teie elus on viimaste kuudega ära lagunenud, siis ärge jääge olnut taga igatsema, vaid liikuge edasi. Kõik inimesed on võimelised kiiremateks arenguteks ja muutusteks elus kui nad enestest seda usuvad. Praegune aeg on kiire arengu aeg ja seda ennekõike sisetasanditel. Raske saab olema neil kes jäävad ohvrirolli, kes ootavad, et keegi nende eest midagi ära peaks tegema ning inimestel, kes on seni oma elus lähtunud vaid välisest.

Vaimse elu osakaal peab kasvama tasemeni, kus inimene ei vaata maailma inimese vaatevinklist (lihast ja luust lähtudes), vaid vaatab sellele vaimsest vaatevinklist, kus kogetakse ennast vaimse olevusena ning elu vaimukoolina. Viimane mahub küll ühte lausesse aga praktilises elus tähendab see loomulikult suurt muutust inimese elus.

Reaalses elus peavad inimesed muutuma targemateks, oskajamateks, nutikamateks. Tuleb olla valmis senisest rohkem ise ära tegema ja lahendama ülesandeid, mida elu meie teele ette veeretab ning vähem lootma kellegi kolmanda (nt valitsus) abile.

Negatiivseid sündmusi välises sfääris tuleks vaadata kui võimalusi, mitte kui probleemi. Kõrgem juhatus ning sealt tulenev inspiratsioon on see, mille alusel inimene peaks täna tegutsema ning mitte minema kaasa sellega, millele inimesi õhutatakse. Ole see kalju tormise mere keskel. See eeldab võimet lülitada kõik väline müra (hirmude maailm) oma elust välja. Kel vähegi võimalik, neil soovitame liikuda tehislikust keskkonnast rohkem looduse rüppe – praegusel ajal vajavad inimesed rohkem maandatust, see suurendab alateadlikku turvalisust ning juhatab sulle kätte sinu isikliku teeotsa.

Kui sul tugevneb side vaimse maaimaga, hakkad sa paremini lugema ka märkide keelt. Märkide, mida elu sulle annab, õige tõlgendamise võti seisneb sinu tasakaalus – hirm ei saa olla selle lähtepuntiks. Vaimne maailm on sulle kogu aeg lähedal, küsimus on alati selles, kus oled sina ja millele sa oled keskendunud.
Edasine sõltub sellest, kas inimesed jäävad oma hirmudesse kinni või vabanevad seesmiselt ja sellest johtuvalt kujuneb ka eluolu meie ümber. Kogu mäng käib inimeteadvuse sees ja väline on lihtsalt selle peegeldus. Siin maailmas tõepoolest ei juhtu mitte kunagi mitte midagi juhuslikult.

Me elame kavatsuste maailmas. Iga välise vormi taga on kavatsus. Ükski vorm ei saa ilma selleta eksisteerida. Inimese üks ülesannetest on mõista iga vormi taga olevat kavatsust. Viimast saab teha läbi tõetunnetuse.

Eelmine
Tervita ebamugavust enda sees
Järgmine
Psüühiline ebaküpsus kui kasvatuslik möödalaskmine

Lisa kommentaar

Email again: