Inimkonna vaimne puberteet saab läbi

Aasta tagasi märtsis alanud sündmustejada viib inimkonna uude arengutsüklisse. Uus arengutsükkel kollektiivselt tasandil tähendab seda, et iga inimene peab õppima oma elu eest ise vastutust võtma – mõtetes, sõnades, tegudes. See tähendab seda, et inimkond muutub mitu pügalat vaimsemaks.

Kui varasemalt otsis inimene alati välist vabanemist ja vabadust, siis nüüd avaneb inimesele seesmine vabadus. Pealtnäha lihtne asi muudab maailma, mida eneste ümber näeme, kardinaalselt. Kõik struktuurid, mis maailmas on ülesehitatud muutuvad või lagunevad. Ajaloo prügikasti vajub ka maailmas domineeriv võimuvertikaal.

Inimene muutub, talle avanevad uued infotasandid, mis enne suletud olid. Kui kasutada arvuti sõnavara siis hakkab inimene sisaldama rohkem informatsiooni kui varasemalt. Juba praegu on näha vastuvõtule tulevate inimeste väljas muutusi. Viis, kuidas inimene ennast näeb ja tajub, annab talle uue tähenduse. Muutuvad vajadused, käitumine, väärtushinnangud, arusaamine inimeseks olemise tähendusest. Välise majaka asemel, mis seni näitas inimesel teed, ärkab ellu seesmine majakas. Uus inimene hakkabki elama vastavalt oma seesmisele majakale.

Loomulikult ei toimu see üleöö, vaid tegemist on indiviidi vaatepunktist lähtuvalt pikema protsessiga, kosmilises plaanis vältab see aga viivu.

Praegune aeg on toksiliste tunnete, mahasurutud emotsioonide, ebapuhtuse vallapääsemise aeg. Alateadvuses varjul olnud tuleb kõik nähtavale. Võib tunduda, et maailmas kaob tasakaal paigast kuid tegelikkuses on asi hoopis äraspidine – elu otsib uut tasakaalu. 

Kuidas käituda praegusel ajal? Esiteks, kui su mõte liigub maisestes kategooriates, kalkuleerib inimene ümbritsevat olukorda arvesse võttes oma võimalikke kaotusi, riske, hindab erinevad tulevikustsenaariume jne. Maine mõte ei kontrolli sinu homset päeva, pole seda kunagi teinud. Teadmatuse usaldus on vaja enese seest üles leida, see ongi see sisemine majakas, mis süüdata tuleb. Teiseks. Koht, kus sa geograafiliselt oled, võimalused mis sul on, mõju, mida ümbritseva suhtes omad – see on vaimses mõõtmes täiuslik oluord sinu jaoks. Ka siis kui mingi osa sinust teisiti arvab. Ehk sul on hea stardipositsioon. Kolmandaks. Tee seda, mida sa oma tänaste teadmiste juures, jäädes seejuures kooskõlla oma sisemise majakaga, õigeks pead. Kui sa ei tea mida teha, ära tee midagi, vaid kasvata oma majaka valgusvihu võimsust – saad targemaks ja hakkad nägema asju (ja võimalusi), mida enne ei näinud. Kõik on usalduse küsimus.

Eelmine
Miks sa siin maailmas oled?
Järgmine
Tingimusetus saab olla vaid olemuslikul tasandil

Lisa kommentaar

Email again: