Inimest, kes ei ole muutusteks valmis, ei peaks aitama

Ei ole tark aidata inimest hädast välja, kui ta pole mõistnud seda, kuidas ta on sellesse hädasse jõudnud.

Teadvustamata oma osa avaldunud tagajärjes, ei ole võimalik leida tõelist lahendust. Tervenemine toimub seistes tegelikkusega silmitsi. Võlaga ei likvideeri võlgasid. See kehtib nii maa peal kui ka vaimuilmas. Võttes võlgu, et tasuda võlgasid, võlg vaid kasvab. Meil ei ole pääsu selle eest, et varem või hiljem tuleb meil võtta vastutus ning teadvustada oma osa pisimaski avaldumise vormis meie eneste eludes. Iseenda südametunnistuse eest ei põgene mitte keegi mitte kuhugi. Tegelikkuse eitamine on iseenda elust ära lõikamine.

Kui aidata inimene välja millestki, millest ta õppinud veel ei ole, siis võetakse ära talt võimalus kasvada sisemiselt. Läbi tõe tunnistamise ja vastutuse võtmise siseneb inimesesse alandlikkus endast kõrgema jõu suhtes.

Mitte kedagi ei peaks aitama süütundest lähtudes - kui sinult on midagi palutud, siis sa ei pea tingimata palvele vastama, küsi juhatust selles küsimuses ehk mis seda inimest tõeliselt aitab? Kas see, mida ta palub, lahendab tema küsimuse tõeliselt või vaid näiliselt ja tegelikkuses see on probleemi lahendamise edasilükkamine, valu vaigistamine aga mitte valust vabanemine. Armastav tegu ei pruugi olla alati hellitav. Armastav tegu on tegelikkuse nägemine ja mõistmine. Armastav tegu on alati tõest lähtuv. Seetõttu võib ka kellegi kohtusse andmine olla parim, mida selle inimese jaoks üldse teha on võimalik. Elu on paradoksaalne.

Alandlikkusesse tulemine on tihtipeale valuline protsess. Mida egoistlikum on inimene, seda raskem see on. See raskus on talle antud arm, kingitus. Läbi selle sisemise põlemise saab inimene seest puhtamaks. Ta saab sisemiselt vabamaks.

Igaühel on mingid suutmatused - raha ja varaga seonduvad suutmatused, suutmatused suhtes vastassugupoolega, füüsilised (kehalised), vaimsed suutmatused jne. Et saada oma minevikuvarjudest vabaks, tuleb siiralt tahta ja alandlikult tegutseda.
Eelmine
Igal asjal on oma õige aeg
Järgmine
Sinu elu avaldub sinu, mitte väliste sündmuste kaudu

Lisa kommentaar

Email again: