Et uuesti sündida, peab vana meis surema

Sellel postitusel on 1 vastus

Rahu ja täitumiseni jõudmine suhtes saabub koos haavade ja hirmude järk-järgulise tervenemisega. See tähendab, et midagi peab meis surema, et uus sündida saaks.

Alles siis, kui meis on piisavalt julgust aga ka jõudu, jõuame lähisuhtes kohta, mida võib iseloomustada kui rahust lähtuv mõnusus. See on teatud täidetuse tunne, seesmine, välistest teguritest sõltumatu seisund.

Ideaalis saavad mõlemad suhte osapooled aru oma eluülesannetest kui ka ülesannetest suhtes. Kui esmapilgul võib tunduda, et inimesed on üpris erinevad, on tegelikkuses sarnasusi palju rohkem kui intellekt haarata suudab. Me kanname eneses sama algmaterjali, kuid läbi isiksuse filtri avaldub see informatsioon reeglina teisiti. Seetõttu pannaksegi partneri puhul pahaks seda, mis häirib, teadvustamata, et see häirib seetõttu, et me ka ise kanname sama informatsiooni. Vaid sel juhul saab meis tekkida laetus. See on puhas emotsionaalne keemia.

Kasvab nende inimeste hulk, kes väldivad suhtesse minemist, kuna peljatakse ebaõnnestumist, haavata saamist jms. See, daamid ja härrad, on tagurpidi loogika. Haavatud oled sa praegu ja tervenemine, mis eeldab teatud tundmatuse läbimist, on meie mõistuse ja mugavuste aspektist lähtuvalt omamoodi ohtlik. Nõnda takistab inimene ise oma arengut.

Isegi siis, kui inimene on materiaalselt kindlustatud, iseseisev, hakkama saav, kui tema elu on mugavalt ärakorraldatud, kui tal on maises mõttes kõik olemas, otsib ta endiselt midagi. Ta otsib inimest, kes tutvustaks talle tema enda sisemaastikke ja aitaks esile tuua tervendamata osasid. See on kõikide suhete kõrgem, kosmiline mõte. Kuna inimestel on väga palju haavu, tasakaalust väljas emotsionaalkeha, uputakse tavaliselt selle protsessi käigus ebakõlade alla. Püütakse nii üht kui teistpidi, kuid võib rahulikult öelda – sellest pole abi, sest inimese juhtivad pildid ei ole muutunud. Tervendusseansil, lihtsustatult öeldes, toimub just nende juhtivate piltide muutus, inimesed hakkavad kogema (ja ka tegutsema) ennast teisiti. Tervenemine tähendab alati sisemist vabanemist. See on alati millegi vana surm ning millegi uue sünd. Kartes vana surma, kardame sündi ja elu.

Eelmine
Keha kui alateadvuse ja tegelikkuse peegel
Järgmine
Probleemid närvisüsteemiga viitavad hingehaigusele

1 vastus

Sooviks osaleda. Anneli Kährik, 24. aprill 2021

Lisa kommentaar

Email again: