Sildid:

Eluraskused KUI õppetunnid

Iga eluraskus kutsub meid iseenda ja oma elu osas sügavamalt järele mõtlema.


Eluraskusest on võimalik väljuda tervena (ühes tükis ja rikkamana, targemana) vaid siis, kui võtame õppetunni vastu ja oleme uurinud ning analüüsinud sügavuti tagajärje, probleemi ning kannatuse põhjusi. Selliselt saab inimene oma elu kõige suurema õnnetuse pöörata oma elu kõige ilusamaks õnnistuseks.
Kui eluraskuse saabudes valime ignoreerida (enese)arengut ja jätkame oma elus midagi muutmata, siis tegeleme vaid enesepettusega ja olukord ei lahene ega tervene. Haigus, kannatus ja raskus on tegelikkuses inimese Mina tugevdavad kogemused, jõud. Kui inimesel on olnud oma elus ränki eksimusi (Universumi seaduste osas), siis eluraskuse abil tasub inimene oma võlgu. On ekslik loota pääseda haigusest vaid arstide või ravijate abil. Inimene ei saa terveneda iseenda kaastööta ja järele mõtlemiseta. Igasugune hea ravi mõjub tõhusalt, kui ravitav, tervenev jälgib hoolega oma sisemist häälestatust ning võtab vastutuse omaenese loomingu, kogemuse eest. Siis kogeb inimene, kuidas haigus on tulnud, et teda ennast teenida - haigus on tulnud, et inimese enda arengujõudu vabastada. Tihti inimene arenebki vaid kannatuste kaudu ja seda siis, kui temas on veel kurjus, võimuahnus, viha, kadedus, õelus, pahatahtlikkus ja muud kannatusi toovad omadused. Arengus kaugemale jõudes ja end üha enam valgusele avades, ei vaja inimene enam kannatusi, et areneda. Areng toimub siis õnnistavate võimalustena. Sellises inimeses valitseb rahu, selgus, puhtus, valgus ja tarkus ning temas on omakasupüüdmatu teiste aitamise võime.
Igasuguse eluraskuse puhul on esimene samm lahenduse suunas enda sisse vaatamine, siis rahuneb ka meie meel ja avaneb võime näha õnnetuses neid väärtuslikke õnnistusi.
Alati on ka neid inimesi, kes eluraskusega, arenguvõimalusega kohtudes sulguvad, kibestuvad, jäävad oma kogemusse kinni.
Aidata saab neid vaid siis, kui nad iseennast kannatusest vabastada soovivad ning pöördudes abi paluvad. Vasta, kui Sinult küsitakse ja ulata oma käsi, kui seda palutakse. Vastasel korral ei toeta ega aita seda inimest ka Sinu puhtaim sõna ega tegu!

Eelmine
KUI LOORID LANGEVAD
Järgmine
Kuidas tunda mehi ja jõuda äratundmiseni?

Lisa kommentaar

Email again: