Sildid:

Elu täna ja homme

Jätkub inimeste enesereflektsioon. See toimub kõigiga sõltumata sellest, kas inimene teadvustab seda või mitte. Igaüks kogeb iseendas, oma elus just seda, mis talle vajalik on, selleks, et liikuda uuele olemise tasandile.
 
Elu on nagu on. Ja igasugune vastupanu sellele on lihtsalt vajalik protsess, mis tuleb inimesel läbida selleks, et ülenduda, kui see esile kerkinud on. See, kes kogeb praeguse olukorra ilu ja võlu, on nii-öelda elu sõiduvees. Praegusel ajal on meilt nõutud olla paindlik muutustega kaasa tulemises. Igaüks on ühel või teisel moel hetkel oma endisest mugavustsoonist välja lükatud. Ja inimesed reageerivad väga erinevalt sellele, kui kõik ei ole neile endiselt harjumuspärane. Muutuv maailm nõuab meilt samaväärselt iseenda võimekusele, olla muutumises. Kõik need kohad, mis sul praegu kehas valu teevad, annavad aimu kinnikohtadest sinu teadvuses, sinu meeles, sinu harjumustes, sinu tõekspidamistes, sinu häälestatuses. Nüüd tuleb end rohkem kui eales varem lasta vabaks. See tähendab vabastada kõik see, mis seni on sind sinu elus takistanud, sind tagasi hoidnud olemast parim võimalik versioon iseendast. Kui sul on olnud raskusi usaldamise ja vabaks laskmisega või lõdvestumisega, siis just nüüd tuleb sul seda võimet endas arendada. Ole rahulik ja vaata enesesse, et mis on see, mida just sina saad olla ja teha, et kogeda siin ja praegu omaenese sees ja elus kergust ning helgust. Meie kõigi võimed on hetkel proovile pandud. Igaüks lahendab oma elus kõrgemalt poolt saadud ülesandeid, et liikuda oma arengus edasi.
Me ei ole siin üksi ja hüljatud, vaid me oleme osa ühest suurest tervikust, mis elab ja hingab igaühes meis. Kogu protsess, mida läbime, on kõrgemalt poolt seatud ja lõpetatud. Ei ole olemas õnnetust, mis ei sisaldaks eneses õnnistust.
See, mis toimub praegu kollektiivsel tasandil, on see, mis toimus enne üksikutega individuaalsel tasandil. Kuigi välised olud näivad kitsana, viib see sisemise vabanemise sügavamale astmele. Seetõttu omavadki inimesed praegusel ajal kahetisi tundeid ja isegi kui tuleb aeg, kui pöördutakse nii-öelda tavalise elu juurde tagasi, siis mitte kõik ei ole endine, vaid paljudes inimestes on äratatud sellega ellu uus nägemus iseendast. See viib varem või hiljem inimese selleni, kus ta teeb oma väärtushinnangutes ja elukorralduses muutusi ja nendes muudatustes avaldub inimese individuaalne uus mina. Inimesed vahetavad töökohatasid ja erialasid, on avatumad suuremaks koostööks, käivitavad uusi ettevõtmisi, muudavad elukohta ja -stiili. Paljud inimesed tunnevad täna ära oma kutse, kutsumuse. Ja see on see, kuidas seda olukorda kõrgemalt poolt vaadata. See on sõnum kõrgematelt väljadelt.
See olukord on kiirendanud inimese vabanemist mateeria kütkeist. Toimub see, mida tükk aega pole olnud, et Kalevipoja käsi saabki kaljukammitsast vabaks. See vabanemine ongi aeg, kus vana Kalev hakkab kodu poole tagasi tulema. Kreutzwald teadis, mida kirja pani.
Kristlikus religioonis on sellel ka oma nimi, see mahub lausesse "Mina olen tee" ehk inimestel, kes on seda lauset sügavalt mõistnud, hakkab idanema see, mis idanes ja ärkas Jeesus Kristuses. See on kristusteadvuse algsed impulsid ning selle järk-järguline avaldumine. See on Kristuse tulek igaühe jaoks individuaalselt. See on taevatrepi laskumine. Kalade ajastul külvati seemned, Veevalaja ajastul hakkab sellest pikkamööda vili arenema. See ongi ajastu ülesanne. Uude ajastusse mahub nii müstiline esoteerika kui ka müstiline religioon. Õigupoolest on need mõlemad üks ja seesama. 
Eelmine
Kuidas eristada tõde ebatõest?
Järgmine
Igaüks teenigu oma andega

Lisa kommentaar

Email again: