Sildid:

Elu tahab, et oleksid sihipärane

Inimene on kui seeme, seeme sisaldab informatsiooni, kelle sisse on pikitud tema unikaalne kõrgem püüdlus. Inimesel tuleb see püüdlus ära tunda, kiusatustele mitte järele anda ning vabast tahtest realiseerida see, mis tema seest avalduda tahab. Oluline on märgata algimpulssi, millest meie tegu või tegemata jätmine alguse saab.

Kuigi new age ringkonnas on üpris sage mõtteviis, et sa võid olla ükskõik kes, teha ükskõik mida, on see tõest pisut kaugel. Sul on tõepoolest antud vaba tahe, sa võid valida teha, mida iganes sa teha tahad, samas miski kutsub sind ja miski mitte. Mõtle selle üle, mis sind kutsub. Päriselt.

Eesmärgi olemasolu on vajalik. Kui meil on võetud suund, näeme me võimalusi, samas toob meile konkreetne suund ka arengu. Liikumine toob nähtavale meie seesmised takistused, kiusatused, suutmatused, ebakõlad, ohvrirollid. Meil tuleb neid teadvustada ning nendest läbi liikuda, pidevalt ja iga päev. Seda oodatakse meilt kõrgemalt poolt.

Eesmärgi olemasolu ei ole vastuolus spontaansusega, alles sihipärane liikumine muudab inimese tõeliselt loovaks, siis on inimene nagu jõgi mis voolab – ta läheb takistustest üle, alt, kõrvalt, saab läbi pisimastki praost ja ta voolab, et saada merega üheks. Oluline on, et inimene teadvustaks oma algimpulssi, millest tema tegu või tegemata jätmine alguse saab.

Egost tulenevaid kiusatusi, mis ühel või teisel moel mingiks teoks vormuvad, on mitmeid: kärsitus, ahnus, võimuiha, pettumus, meeleheide, valu, viha.

Selleks, et algimpulsse teadvustada ja tunnistada, peame oleme eneste suhtes ausad. Sageli on aga impulsid niivõrd automaatsed-alateadlikud, et valime oma tee teadvustamata valukehast lähtuvalt.

Sihipärane tegevus ei ole vastuolus ka olemisega "siin ja praegu". Vastuolu on ainult siis, kui inimene ei suuda neid kahte enda sees ühendada. Joovastus elust tekib, kui sa oled suutnud ühendada tegutsemise olemisega ehk oled olevalt tegutsev. Mungad rakendavad seda võtet igapäevaselt, nad teadlikult valivad asise päeva, nädala, aasta, harjutades nõnda olemist keset aktiivset tegutsemist.

Ehk kui sa oled inimene, kes on hõivatud või kel on pidevalt kiire, siis mõnikord on tark seda kiiret mitte maha keerata, vaid tuua olemine sellesse saginasse. Praktikas tähendab see seda, et sul on toimetades seesmine tähelepanu enesel (sa ei vaata kahe silmaga välisesse maailma, vaid üks vaatab enda sisse), keerulistes oluordades võtad sa teadlikult vastu esile kerkinud emotsioonid, ei tõrju neid, ei suru alla, ei põgene. Sa koged tunnete paletti koheselt, ehedalt ja jääd selle kõige juures tasakaalukaks. Kõlab hullumeelselt? Jah, aga sa oled selleks võimeline.

Eelmine
Eitades esivanemaid, eitad iseennast
Järgmine
Kuidas toimida juhatatult ehk kõrgema tahte avaldumine meis (1)

Lisa kommentaar

Email again: