Armastuse müstika

Müstika on müstiline kogemus, mis tegelikult on sõnadesse pandamatu. See on äratundmise hetk inimese ja tõelisuse vahel nii nagu armastuski.


Müstika teel ei lähtuta moraaliprintsiipidest vaid jumalakogemusest, mille kõikeläbiv olemus on äratav. Inimene saab müstilisi kogemusi siis, kui tema vaimne ihu ärkab. Vaimne ihu ärkab siis, kui inimeses üleneb materialistlik mõtlemine. Kui moraal üritab inimest väliste käskude ja normide kaudu parandada, muuta, siis müstika kogemine muudab inimest seestpoolt.  Igasugune müstiline kogemus vormib inimest ümber tema sügavaimas olemuses. Müstika ja armastus on alati tervendavad, valgustavad – pühaduseni viivad.

Müstika on inimese teadvuse ühinemine kõrgeima võimalikkusega, tõelise elu ja reaalsusega. Müstika on saladuste loori taha varjatud tõelisuse äratundmine.

Müstilise armastuse taotlus on ühekssaamine ja –sulandumine oma armastatuga, oma sisima olemusega, mis on ühekssaamine kõige olemusega. Müstika teel saavutatakse teadmisi kõrgematest maailmadest.

Õppides tundma oma inimloomust, õpime me tundma oma üliloomust. Müstiliste kogemuste osaliseks saame me siis, kui liigume sissepoole oma olemuse sügavustesse. Müstika on alati individuaalne. Müstiline on see, mis on ülimeeleline ja müstilisust kogeb inimene teatud seisundis. Ja, kui see seisund kinnistub, siis see inimene muutub müstikuks.

Naise ja mehe ülesanne on aidata üksteisel jõuda müstilisse ellu. Müstiline elu ei ole midagi, mis asub olemasolevast elust kõrgemal, vaid müstika on elu tegelikkus. See on elu kõverpeeglitest väljumine.

Eelmine
Kõrgema ühendamine maisega
Järgmine
võida vaimne laiskus ja sa jõuad suhtes uude kõrgusesse

Lisa kommentaar

Email again: