Sildid:

Ära lase ühel aspektil mõjutada tervet elu – sea endale sisemised piirid

Aspekt, kus meie elus on "tulekahju", ei peaks mõjutama meie elu kõiki külgi. See asjaolu tuleks teadvustada ning eraldada muust elust. Viimane nõuab süütunde ületamist ning sisemiste piiride paika panemist.

Meie eludes on kindlad käivitajad, probleemsed sõlmpunktid, mis teatud hetkedel kipuvad meie elu üle võimust võtma tuues endaga kaasa teatud emotsionaalse seisundi. See seisund võib olla meie saatjaks mõned hetked aga võib venida ka tundideks, päevadeks, nädalateks. Olles mõjutatud sellest seisundist, tekib meil üldiselt negatiivne foon kogu oma eluolu suhtes – meid hakkavad häirima ka tegurid, mis meid tavaolekus ei häiri, need nö pisidetailid.

Et lumepall veerema ei läheks, tuleks meil teadvustada meie seisundit mõjutav algne päästik, valdkond, teema, mis on meie tasakaalutuse aluseks – meie eludes on vaid üksikud kohad, kus probleemsõlmed on aktiivsed ning väga harvad on juhud, kus me oleme "täiusliku tormi keskel".

Probleemse sõlmpunkti sisemine eraldamine muust elust nõuab teatud sisemist küpsust aga ennekõike vajab see teadvustamist ning sisemist otsust, fookust. Kõik eelnev tähendab, et meil on vaja kehtestada iseendale oma sisemised piirid. Inimese elu on kui maja, mida on võimalik tubadeks jagada. Kui probleemne sõlmpunkt asub lastetoas, siis küps inimene ei lase selle toa küsimustel valguda ka teistesse tubadesse majas. Sageli ei teadvusta inimesed, millises toas nende tegelik probleem asub ning nad tulevad vastuvõtule näilise probleemiga, mis tegelikult nende põhiküsimus ei ole. Tegelikkusest on vaja saada teadlikuks, seda tuleb tunnistada ja alles seejärel saab ka sõlmpunkt lahti hargneda.

Võime seada endale sisemisi piire, võime ennast piirata, on inimese parema elu alus ja samal ajal võib see inimese jaoks olla absoluutselt loominguline tegevus ning loovuse allikaks. See on enesehinnangu küsimus, sest inimesel, kellel ei ole üle ega alaväärsuskomplekse, pole probleem piirata end sisemiselt ja väliselt. Sisemised piirid on eneserealisatsiooni, kutsumuse eelduseks ning oluliseks osaks oma tee ning viisile kindlaksjäämises.

Eelmine
Me sünnime ümber
Järgmine
Kõik on millekski hea

Lisa kommentaar

Email again: